Popadić: Nema novog ritma grada bez novog predstavnika Srba u Gradskom vijeću

Popadić: Nema novog ritma grada bez novog predstavnika Srba u Gradskom vijeću

Dva su ključna problema važna za život srpske zajednice u Rijeci. Prvi je status zajednice u gradu koji je značajno ispod potencijala. Najprije smo izmjenom Statuta Grada ostali bez zamjenika gradonačelnika, ostali smo bez pročelnika Upravnog odjela Grada Rijeke, a nemamo ni direktora komunalnih tvrtki, ni ravnatelja javnih ustanova. Drugi problem je nepovoljan materijalni položaj srpskih organizacija čiji je rad neophodan za očuvanje i razvoj identiteta, smatra Milan Popadić, kandidat Demokratskog saveza Srba i Liste za Rijeku na predstojećim dopunskim izborima za članove riječkog Gradskog vijeća, iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine.

Na konferenciji za medije dotaknuo se i protukandidata kojeg je optužio za nedovoljno sudjelovanje u Gradskom vijeću u proteklim mandatima.

– Dragi čovječe, nisi demantirao da kao predstavnik srpske zajednice u Gradskom vijeću već 10 godina nisi progovorio niti jednu jedinu riječ. Čak ni pohvalu nisi izrekao vladajućima. Zato, izaberimo novog predstavnika jer nema novog ritma grada bez novog predstavnika Srba u Gradskom vijeću, kazao je Popadić.

Dodao je da će, ako bude izabran, dio četverogodišnjeg mandata povjeriti i Jovici Radmanoviću, kojeg je opisao kao svestrano obrazovanog rođenog Riječanina, koji ne živi od srpstva, već za srpsku zajednicu.

– Trebamo predstavnike srpske zajednice koji razumiju njenu problematiku, a ne one koji u prazno iskorištavaju svoju poziciju. Pozivam sve građane srpske nacionalnosti da iskoriste svoje pravo i podrže koaliciju Demokratskog saveza Srba i Liste za Rijeku kako bi se srpski predstavnici vratili srpskoj zajednici, kazao je Radmanović.

Anđa Jotanović također je pozvala sve birače da ih podrže na nadolazećim izborima u nedjelju 3. listopada.

Biračka mjesta na kojima možete glasati u nedjelju 3.10. od 7 do 19 sati:

1.biračko mjesto broj 1. KANTRIDA, Dom ''Mirko Čurbeg'', Lovranska 10

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Brsečka, Bujska, Creska, Đure Cattia, Ede Jardasa, Giordana Smolikara, Istarska,Ivana Milčetića, Ivana Luppisa, Izviđačka, Jože Vlahovića, Kastavska, Labinska, Liburnijska, Ljubljanska cesta, Lošinjska, Lovranska, Marina Jakominića, Mate Balote, Milutina Barača, Minakov put,Mirka Čurbega, Opatijska, Pavlovac,Pionirska,Podkoludricu, Portić, Preluk, Prolaz Marčeljeve drage, Pulska, Silva Milenića Lovre,Tenčićevo, Turan, Turanski put, Vere Bratonje i Žlebi.

2. biračko mjesto broj 2. ZAMET, Športsko društvo Zamet, Obitelji Sušanj 2

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Ante Mandića, Ante Pilepića, Antona Draženovića, Avelina Turka, Baredice, Bartolovo, Becićeva, Berte Jardas Bilogorska, Bitorajska, Bogomira Čikovića Marčeva, Bože Starca Jurićeva, Bože Vidasa,Braće Bačić, Braće Cetine, Braće Fućak, Braće Mohorić, Braće Monjac, Brigača, Čavalsko, Ćirila Kosovela, Diračje, Dolčić, Dražice (Zamet), Drnjevići, Franje Pilepića Pavina, Grabovac, Ivana Ćikovića Belog, Ivana Grpca Strinina, Ivana Lenca, Ivana Pilepića Franovičina, Ivana Zavidića, Josipa Lenca Spodolčeva, Kalići, Kapelska, Kudej, Lovorkin prolaz, Ludvetov breg,Marijana Stepčića, Marijana Vičića, Mate Sušnja, Milana Udovića, Milice Jadranić, Milutina Bataje, Mirka Jengića, Mosorska, Nehajska, Njivina, Obitelji Sušanj, Obručka, Petra Jurčića, Pilepići, Plitvička Plješivička, Pužići, Ravnik, Selinari, Slavinj, Slavka Tomašića, Snežnička, Soldanac, Starci, Stari put,  Škarpa, Škrobotovac,  Šumci, Trampi, Trg riječkih olimpijaca, Trstenička, Vladivoja i Milivoja Lenca, Vrhovo, Zametska i Zametskog korena.

3. biračko mjesto  broj  3. SRDOČI, prostorije Mjesnog odbora Miroslava Krleže 4

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Andrije Mohorovičića, Ante Modrušana, Antuna Branka Šimića,  Antuna Gustava Matoša,Baćići, Bartola Kašića, Borik, Buzetska, Crikvenička, Čabarska, Dalmatinska, Dinka Šimunovića, Diraki, Dobriše Cesarića, Dragutina Tadijanovića, Dražička, Furinac, Gustava Krkleca, Ivana Dončevića, Ive Vojnovića, Josipa Mohorića, Josipa Voltića, Jurja Dobrile, Košićevac, Kurirski put, Marije Grbac, Markovići,  Martinkovac, Mate Lovraka, Miroslava Krleže, Murini, Pazinska, Primorska, Slavka Hrvatina,  Srdoči, Sušačko-kastavskog odreda, Tina Ujevića,Tonžino,Vladimira Čerine i Vrhovo.

4. biračko mjesto broj 4. PEHLIN, OŠ "Pehlin", Pehlin 34,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Andree Benussia, Androv breg,Antuna Marčelje Viškovića,Bakarska, Baretićevo,Bihaćka,Blažićevo A, Blažićevo B, Blažićevo C, Blažićevo D, Branimira Markovića, Čepićka, Ćićarijska, Emilija Randića, Hosti, Kraška, Maria Gennaria,Mihovilići, Minakovo, Ogulinska, Pehlin, Plase, Plasi, Pletenci, Rudolfa Tomšića, Rujevica, Tići, Turkovo, Velebitska, Vlatke Babić i Vrh Seline.

5. biračko mjesto broj 5. KOZALA, prostorije Mjesnog odbora, Volčićev trg 2

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Antuna Mihića, Aleksandra Mamića, Ante Kovačića, Baštijanova, Bože Milanovića, Braće Branchetta, Brajšina, Brašćine, Brašćine (Novo naselje),Corrada Ilijassicha, Frana Kresnika, Franca Prešerna, Fućkovo, Giordana Bruna, Internacionalnih brigada, Ivana Rendića, Jelićeva,Josipa Račića, Kalvarija, Kapitanovo, Kozala, Kvarnerska, Laginjina, Lipa, Lorenzov prolaz, Lukačićeve stube, Lukovići, Ljudevita Matešića, Mići Voljak, Mihačeva draga, Mire Ban Radune,Mirka Franelića, Moše Albaharija, Obitelji Duiz, Oktavijana Valića, Omladinska, Osječka, Park Nikole Hosta, Petra Kobeka, Porečka, Pulac, Rastočine, Ruđera Boškovića, Senjskih uskoka, Silvija Bačića, Stari Voljak, Stjepana Vidulića, Stube Alberta Anđelovića,Stube Marka Remsa, Šetalište Vladimira Nazora, Tizianova, Trinajstićeva, Ukmarove stube, Uspon Ladislava Tomée Uspon Irene Tomée, Uspon Vlahe Bukovca, Vinogradska, Vjenceslava Novaka, Volčićev trg, Zatvoreni prolaz i Zeleni Put.

6. biračko mjesto broj 6. DRENOVA, prostorije Mjesnog odbora, Cvetkov trg 1,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Benaši, Benčani, Bok, Braće Hlača, Brca, Brdina, Brune Francetića, Budicinova, Cvetkov trg, Cvjetna, Devetnaeste udarne divizije, Drenovski put, Drežnička Dvadeset drugog lipnja,Frkaševo, Fužinska, Gerovska, Goranska, Grohovo, Grohovski put, Gromača, Humski put,Ivana Žorža,Ive Lole Ribara, Kablarska cesta, Kampanja, Kučićki put, Kućina, Kuzminački put, Lubanjski uspon,Lukovdolska, Milana Rustanbega, Mrkopaljska, Mugarićka, Negrieva,Orešje,Orlanda Kučića, Paškinovac, Pešćevac, Podbreg, Proslopski put, Put k igralištu, Put Lovrankini Rakaljski put, Ravan, Ružice Mihić, Sadska, Save Jugo Bujkove, Save Vukelića, Severinska, Stanka Frankovića, Stranica, Svetog Jurja, Šamburinski put, Škudarovska,Škurinje, Škurinjska cesta, Škurinjskih boraca, Škurinjskih žrtava, Tonići,Ursinjski uspon, Vrhak, Tibljaška cesta i Žminjska.

7. biračko mjesto broj 7. BRAJDA, prostorije Mjesnog odbora Brajda-Dolac, Pomerio 26,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Adamićeva, Agatićeva, Alessandra Manzonia, Alda Colonella, Andrije Medulića, Ante Starčevića, Antuna Dalmatina, Bačvarska, Bazarigov prolaz,Beli Kamik, Blaža Polića, Brajda,Cambierieva, Ciottina, Demetrova, Dolac, Đure Šporera, Erazma Barčića, Finderleove stube Fiorella la Guardia, Fiumara,Frana Kurelca, Frana Supila, Gnambova, Gornja vrata, Grivica,Hauszmanov trg, Ignacia Henckea,Istarsko pristanište, Ivana Dežmana, Ivana Filipovića,Ivana Grohovca,Ivana Pavla II, Ivana Zajca, Ive Marinkovića Jadranski trg, Janeza Trdine,Jedrarska, Jelačićev trg, Josipa Završnika, Kalafati, Kapucinske stube, Korzo, Krešimirova, Krojačka,Kružna,Marina Držića, Marka Marulića,Matačićeva, Matije Gupca, Milana Butkovića, Mljekarski trg,Nikole Cara, Nikole Tesle, Pavla Rittera Vitezovića, Pavlinski trg, Petra Hektorovića, Pod Kaštelom, Pod Voltun,Pomerio, Potok, Prolaz Marije Krucifiksa Kozulić, Prvoga maja Pul Vele crikve, Ribarska, Riječki lukobran, Rikarda Katalinića Jeretova,Riva, Riva Boduli,Rudolfa Strohala, Ružićeva, Slaviše Vajnera Čiče, Scarpina, Slogin kula, Sokol kula, Splitska, Stane Vončine, Stara vrata, Stipana Konzula Istranina,Stube Crvenog križa, Studentska, Šime Ljubića,Školski prolaz, Školjić, Titov trg,Tkalačka, Trg Ivana Klobučarića,Trg Ivana Koblera, Trg kralja Tomislava, Trg Jurja Klovića, Trg Matije Vlačića Flaciusa,Trg Republike Hrvatske, Trg Ricarda Zanelle, Trg Riječke rezolucije Trg Svete Barbare Trg Šišmiš Trg 111. brigade Hrvatske vojske,Trg 128. brigade Hrvatske vojske, Trninina, Trpimirova, Uljarska,Uski prolaz, Užarska, Vatroslava Lisinskog, Verdieva, Veslarska, Viktora Cara Emina, Vodovodna, Zadarska, Zagrebačka, Zanonova, Zdenka Petranovića, Zvonimirova, Žabica,  Željeznički prolaz, Žrtava fašizma i Wenzelova.

8. biračkomjesto broj 8. TURNIĆ, prostorije Mjesnog odbora, Franje Čandeka 36/B,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Antuna Barca, Antuna Kosića Rika, Antuna Raspora Španca Bračka, Branka Blečića,Bribirska Cavtatska Crnčićeva Delnička Dubrovačka, Eugena Kovačića, Frane Mladenića, Franje Čandeka, Giuseppea Carabina, Giuseppea Duelle,Hahlić, Hegedušićeva, Ivana Matetića Ronjgova, Ivana Sušnja, Ivekovićeva, Karasova Karlovačka , Krčka, Krnjevo, Kršinićeva, Lička, Luki, Lužine, Marija Špilera, Medovićeva, Meštrovićeva, Nova cesta,Pod jelšun, Podmurvice, PodpinjolRapska, Remigia Picovicha, Rikarda Benčića, Simonettieva, Šibenska, Trogirska, Turnić Udatnoga, Venuccieve stube, Vidovićeva cesta, Vinka Benca, Vitomira Širole Paje i Vukovarska.

9. biračko mjesto broj 9. PEĆINE, prostorije Mjesnog odbora, Janka Polića Kamova 73/A,

koje obuhvaća birače s prebivalištem:Brajdica,Braće Horvatića, Bulevar oslobođenja,Danijela Godine, Delta,Drage Gervaisa,  Derenčinova,Franje Brentinija, Franje Račkoga,Gajeva, Gimnazijske stube, Gundulićeva,Ulica Hinka Bačića,Janka Polić Kamova, Kranjčevićev klanac, Krimeja,Križanićeva, Kvaternikova,Milana Smokvine Tvrdog,Naselje Vulkan, Pećine, Podhumskih žrtava, Podvoljak, Rade Šupića, Ružićeva, Slavka Cindrića,Spinčićeva,Strossmayerova,Stube Malika Tintilinića,Stube Trinaestorice strijeljanih, Šetalište Andrije Kačića Miošića, Šetalište Trinaeste divizije, Vjekoslava Kneževića iVrazov prijelaz.

10. biračkomjesto broj 10. GORNJA VEŽICA, Hrvatski dom Vežica, Zdravka Kučića 1,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Andrije Peruča,Balde Fućka, Braće Vlah,Braće Pavlinić, Braće Ružić, Braće Stipčić, Brdo, Brig Dragutina Tomića,Ede Starca, Franje Belulovića, Franje Matkovića,Gornja Vežica, Grobnička cesta, Grbaste,Gušć,Ivana Matrljana, Jože Gabrovšeka, Kačjak Kalina, Kljun, Koporovo, Marči, Marice Broznić,Martina Kontuša, Orlići,Pašac,Pelinova gora,Petorice strijeljanih, Pod Ohrušvom,Put pod Rebar,Radnička, Ratka Petrovića,Stube akademika Nedjeljka Fabrija, Stube dr. Vande Ekl, Stube Ljube Pavešića,Sveta Ana,Sveti Križ, Sveti Kuzam,Svilno,Tihovac, Tijani, Tomasići, Tome Strižića, Ulica akademika Branka Fučića, Ulica dr.sc. Ante Vukasa i dr.sc Duje Vukasa,Vlade Grozdanića Vjekoslava Dukića,Tuhobićki uspon,Tutnovo, Zorana Kompanjeta,Zdravka Kučića i Žakalj.

11. biračko mjesto broj 11. GRAD TRSAT, prostorije Mjesnog odbora, Trg Viktora Bubnja 2/A,

koje obuhvaća birače s prebivalištem: Anke Krizmanić, Bosiljke Rakić, Bošket, Božene Vilhar-Žirovnik, Drage Šćitara, Fra Serafina Schöna, Frankopanski trg,Glavinićeva,Josipa Kulfaneka,Kumičićeva,Linićeva, Marohnićeva,Morettiev prolaz, Mihanovićeva, Mirka Piškulića,Naste Rojc, Nike Katunara, Partizanski put,Petra Zrinskog,Prilaz Vladimira Gortana, Prijelaz Franje Paravića, Put Bože Felkera, Put Vinka Valkovića Poleta,Radićeva,Ulica Radmile Matejčić, Rose Leard, Slave Raškaj,Slavka Krautzeka, Strmica,Stube Branka Žakule, Stube Rudolfa Džodana, Sveučilišna avenija, Šetalište Ivana Gorana Kovačića, Šetalište Joakima Rakovca,Šenoina, Špina, Švalbina, Trg Braće Mažuranića, Trg Viktora Bubnja, Trsatske stube Petra Kružića, Vere Nikolić-Podrinski, Vidikovac, Vitezićeva,Vrlije iVrtlarski put.

danko

Leave a Reply

Close